MUTFAK 93
Türk Mutfağı ve Et Restoranı
Tel: 0850 393 25 25
Adres:
Egemenlik Mahallesi, 6089 Sokak No:2
P.K.35070 Işıkkent
Bornova / İzmir

İzmir'de Ne Yenir?

İzmir'de Ne Yenir? İzmir'de Ne Yenir? Mutfak 93

İzmir’de bir kişinin yemek yeme kültürünü belirleyen ilk nedir diye düşünürseniz aslında cevabın damak tadı veya yemek seçimi olmadığını göreceksiniz. Günümüzde bir kişinin yemek yeme alışkanlıklarını, yemek seçimini “kişinin zamanı” belirlemektedir.

İş, ev, sorumluluklar yüzünden sürekli sıkışık zamanlarda yemek yapma, yemek yeme zorunluluğu hiç te sağlıklı olmayan bir çok seçim yapmanıza neden olmaktadır.

Özellikle İzmir’de çalışıyorsanız, hafta içi günler de belki her zaman, belki zaman zaman dışarıda yemek zorunda kalıyorsanız, seçimleriniz tamamen sağlıksız yiyeceklere doğru kaymaktadır.

Hızlı bir dürüm, ayaküstü bir hamburger, bol kızartma ve şekerli içecekler. İzmir’de artan trend malesef, Kaliteli yemekten ziyade hele ki bir de yoğun tempolu fiziksel bir iş yapıyorsanız oldukça da acıkmışsanız, tek kriter yemeğe ne kadar hızlı ulaştığınızdır.

İzmir fast food konusunda büyük bir tecrübe şehridir. Dünyadan bir çok markanın yanında irili, ufaklı bir çok fast food işyeri de bu hızlı yemek kültürünün daha da yaygınlaşması için çaba sarf eder.

İzmir, yediğinin nereden geldiğini merak etmeyen bir şehir olmaya başladı.

Hangi eti yiyorsunuz? O et nerede kesildi? Hangi kurum denetledi? Hatta hatta o yediğiniz acaba et mi?

Sağlık korkularından dolayı restoranlarda yemekte et tercih etmiyorsunuz. Kendinizi sağlıklı diye salata ve sebze yemeklerine adadınız. Peki o salata malzemeleri ne kadar iyi yıkandı? O yemek yapılacak sebzeler ne kadar taze?

İzmir’de ne yenir sorusunun aslında tek iyi bir cevabı vardır. Ne yemek isterseniz isteyin, zamanınıza biraz söz geçirin, sağlıklı olanı bulup onu yiyin.

Biz Mutfak 93 restoranında, önce Sağlıklı Yemek pişiriyoruz, Sağlıklı Besin hazırlıyoruz.

Tüm etlerimiz %100 yerlidir. Nasıl mı garantiledik? Bortar Group restoranı olan Mutfak 93’ün Kendi Besi Çiftliği vardır.

Tüm etlerimiz kendi besi çiftliğimizden gelmektedir.

Tüm diğer malzemelerimiz, günde 60 000 kişiye yemek çıkaran Bortar Group gıda mühendislerince günlük hatta saatlik denetlenmektedir.

Görülebilen mutfak uygulamamız ile tüm misafirlerimiz yemeklerin nasıl hazırlandığını, nasıl servis edildiğini görebilir. Tüm çalışanlarımız en katı hijyen kurallarını uygulamak zorundadır.

Mutfak 93 İzmir’de en uygun fiyatlar ile en kaliteli ve en sağlıklı koşullarda yemek üreten, sunan ve hizmet veren En Sağlıklı Restoran tanımının karşılığı ve diğer özellikleri ile İzmir’in En İyi Restoranı'dır.