MUTFAK 93
Türk Mutfağı ve Et Restoranı
Tel: 0850 393 25 25
Adres:
Egemenlik Mahallesi, 6089 Sokak No:2
P.K.35070 Işıkkent
Bornova / İzmir

İzmir yemek yerleri konusunda, hem sayı hem kalite açısından İstanbul ile yarışabilecek bir iki şehirden biridir. Ve kesinlikle de o listenin başındaki şehirdir. Böylesi bir rekabet doğal olarak lezzet, çeşit, kalite, sunum gibi kriterler de birbirinden farklı mekanların İzmir'de beraber yer almasını sağlamıştır. Restoranların en kötüsünü de en iyisini de İzmir'de hatta aynı sokak içinde dahi bulabilirsiniz. İzmir insanı çok hareketli bir mizaçtadır. Kaliteli de yemek yemeyi sever. Bu sebeple kaliteli yemek mekanı araştırmaktan, bulduktan sonra da oraya gitmekten hiç üşenmez.
Kriterleri de çok net ortaya koymuştur. İzmir insanının yeme alışkanlıkları, beğenileri farklılık gösterse de ortak buluştuğu dışarıda yemek yeme kriterleri kesindir.
Nezih, güzel bir mekan, saygılı çalışanlar ve sağlıklı, muhteşem lezzetli doyurucu yemeklerin olduğu restoranlar.

Bu kriterler içinde de sağlıklı yemek yemek ve yediğinin nereden geldiğini bilmek çok daha önemli hale gelmeye başlamıştır.

Mutfak 93 restoranının arkasındaki güç Bortar Group ise, çok iyi bildiği bu kriterleri toplu yemek üretimi ve catering organizasyon hizmetlerinde 25 senedir uygulayan, kazandığı saygı ve duyulan güven ile her geçen gün daha da büyüyen, Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük toplu yemek fabrikasıdır.

25. Yılına geldiği 2017 yılında kaliteli yemek deneyimini tüm İzmir' de göstermek için, Bortar Group'un yüzü olacak Mutfak 93 restoranını genel merkezinin hemen yanında, Işıkkent, Bornova, İzmir'de hizmete açmıştır.

En İyi Yemek Mekanı

Bu sebeple Mutfak 93 sıradan bir restoran değildir. Günlük yemek üretim kapasitesi 100.000 (Yüz Bin) kişi olan Bortar Group'un tüm bilgi ve deneyimini sergilemek için açtığı yemek yeme deneyimini zenginleştirmek ve geliştirmek amaçlı hizmet veren bir nevi showroom restoranıdır.

Her öğlen yemeği hem çeşit açısından bol, hem kalite açısından eşsiz olması için hazırlanır. Türk mutfağının en güzel lezzetleri, dünya mutfağından da deneyimler katılarak Türkiye'nin en iyi aşçıları tarafından hazırlanır.
Mutfak 93'ün yemek menüsü et yemekleri ağırlıklıdır. Restoranımız, Türk mutfağının üzerine kurulduğu et yemekleri için eşsiz bir deneyim sunmaya kararlıdır.

Düşünün, her gün on binlerce kişiye yemek çıkaran Türkiye'nin en büyük yemek fabrikası Bortar Group bir restoran açmış. Sizce o restoran da bırakın kötüyü, hafif bayat bile bir malzeme olması mümkün müdür?

Günde on binlerce kişiye yemek üretmek çok büyük riskler içerir. Bu sebeple her gün tüm sebze, meyve, bakliyat, et, tavuktan oluşan gıda maddelerinin her biri tek tek gıda mühendislerince defalarca, saat saat, dakika dakika denetlenmeden Bortar Group fabrikalarından içeri dahi giremez. Yemekler hazırlanmadan, pişirilmesine, an an yine gıda mühendislerince denetlenmektedir.

Ve Mutfak 93 restoranı, gıda güvenliği ve kalitesi konusunda titiz ve mükemmel olmayı seçen değil, mutlak zorunda olan Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük yemek fabrikası Bortar Group'un sunum restoranıdır.
Kesim yapılan hayvanlarımız Bortar Group'un “kendi besi çiftliği”de yetiştirilmektedir. Gerçekten, “gerçek katkısız yerli et”tir.

Mutfak 93 restoranın da dünyanın en iyi ekipmanları kullanılır. Her et yemeği kiremit güveç kaplarda, dünyanın en iyi pişirme teknolojisi Rational fırınlarında en az 1 saat pişirilerek hazırlanır.
Tahmin edebilirsiniz ki, en iyi, en taze malzemeler ile Türkiye'nin en iyi aşçılarının hazırladığı yemekleri, Türk mutfağının eşsiz yemek sırrı geleneksel kiremit güveçler ile dünyanın en iyi fırınlarında pişirmek o yemeği kusursuz bir lezzete getirmek demektir.

En İyi Restoran Mutfağı

Mutfak 93 restoranı'nın mutfağı da tüm misafirlerimizin gözü önünde olacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm yemek hazırlığını herkes görebilir. Tüm çalışanlarımız kusursuz bir şekilde hijyen kurallarına uymak için eğitim alırlar ve uygularlar.

Tüm bu çabanın sonucunda siz de ferah, nezih ve seçkin bir mekan da gönül rahatlığı ile mükemmel yemeğin tadını çıkarırsınız.
Son olarak fiyatları merak ediyorsanız hemen belirtelim.

Asla başka yerde bulamayacağınız bu lezzetli, sağlıklı yemekler ve harika ortam için diğer restoranlarda yiyeceğiniz sıradan ortalama bir yemek için ne ödüyorsanız o miktarı ödersiniz.
İddialı bir vurgu değil. Mutfak 93, Bortar Group tarafından açık ara “İzmir'in En iyi Restoranı” olması için hazırlandı ve hizmete alındı. Bu yüzden geldiğinize değecek yemekler, çalışanlar, güzel bir ortam ve uygun fiyatlar bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Yine de ne kadar ikna edici yazarsak yazalım, söyleyelim, Mutfak 93 restoranı gelip te görmeden, tatmadan tarif edemeyeceğimiz, bilemeyeceğiniz bir deneyimdir.

Dünyanın En İyi Pişirme Teknolojisi Mutfak 93'te

Mutfak 93 Restoranı'nda, Türkiye’nin en değerli şeflerinin hazırladığı yemeklerimiz, “Dünyanın 1 Numaralı Fırın Teknolojisi RATIONAL Fırınları”nda pişmektedir. Mutfak 93 restoranı sadece iyi veya iddialı olmak için değil, birbirinden farklı onlarca çeşit yemeği, her gün aynı standartlarda, olabilecekleri en mükemmel lezzetinde ve üstelik en uygun fiyatlarla sunmak için hazırlanmış, gurme "Türk Mutfağı ve Et Yemekleri" restoranıdır.

Rational Fırınları

Bahsettiğimiz Rational fırınlarını sıradan bir fırın olarak görmek, değerlendirmek çok yanlış olur. Klişe olması veya gösteriş olsun diye söylemiyoruz, Rational fırınları gerçekten dünyanın 1 numaralı fırın ve pişirme teknolojisidir. "Dünyanın michel yıldızlı" restoranları dahil sayılı tüm restoranlarında kullanılan pişirme teknolojisidir. 

Fırın içindeki her raf, her yemek, hatta raflar arasındaki her hava akımı, her saniye sensörler ile denetlenir. Her rafa ayrı ısılar uygulanabilir ve yemeğin cinsine göre de bu ısılar ayarlanır.

Hangi yemek pişecek ise seçim yapılır. Bilgisayar kontrolü buna mükemmel pişirmeyi başlatır. Kapak açılması dahil olabilecek tüm aksiliklerde dahi saniye saniye ısı tekrar tekrar ayarlanır. Pişirme işlemi kesintisiz ve tam zamanında biter.

Tüm yemekler saniyeler ile denetlenen bilgisayar kontrolü altında gereken ısılarda pişmiş olarak fırından alınır sunum için hazırlanır. Böylece aklı fırında kalmayan şeflerimiz için de sunum ve diğer hazırlıklar için zaman yaratılmış olur.

Tüm et yemeklerimiz özel kiremit güveçlerde Rational fırında bir saat pişirilerek sunulmaktadır.

Mutfak 93 restoranı, Türk mutfağının en seçkin örneklerini en iyi pişirme teknikleri ve sunum ile İzmir'e tattırmayı hedeflemiş gurme bir Türk mutfağı ve et yemekleri restoranıdır. Mutfak 93 Restoranı, Bortar Group tarafından, grubun toplu yemek ve catering sektöründeki 25. Yılına özel olarak, yemek sektöründeki deneyimini ve kalitesini değerli misafirlerine göstermek için amacıyla hizmete alınmıştır.

Mutfak 93, et yemekleri ağırlıklı bir menüye sahiptir. Bunun yanında misafirlerimiz, Türk mutfağının birbirinden değişik zeytinyağlı yemeklerini, mezelerini ve salatalarını da menümüzde bulabilirler.

Her öğlen yemeğinde de mutlaka menümüze farklı tatlar katarak menümüzü zenginleştirmekteyiz.

İzmir’de Türk mutfağının en güzel örneklerini tatmak için artık bildiğiniz bir çok özel bir yer var. Sizleri de öğlen yemeklerine en azından bir kez Mutfak 93 restoranımıza bekliyoruz. İlk ziyaretinizden sonra profesyonelliğimiz ve lezzetlerimiz ile kalbinizi kazanacağımızı çok iyi biliyoruz.

Mutfak 93 ilk ramazan ayını dolu dolu geçiriyor. Bireysel lezzet severlerin tercihi olduğu kadar kurumsal bir çok firmada iftar yemekleri için Mutfak 93'ü tercih etti. Mutfak 93 bol çeşitli, kaliteli ve sağlıklı iftar menüleri ve nezih ortamı ile misafirlerinin evlerine mutlu dönmesini sağladı. Mutfak 93 özel yemekli davetleriniz için Ramazan ayından sonra da hizmetinizde olacak.
Türkiye’nin En Büyük Toplu Yemek Üreticilerinden BORTAR Group 25. Yılına Özel olarak, Çeyrek Asırlık Lezzet Uzmanlığını ve Deneyimini Gurme Misafirleri ile de Paylaşabileceği Çok Özel Bir Mekan Hazırladı. 2017 Yılında Kurulan ve Adını BORTAR Group’un Kuruluş Yılından Alan Mutfak 93 ile En Usta Ahçıların Elinden Tadacağınız Türk Mutfağının Zengin Lezzet Çeşitlerini, Sevdikleriniz ile Orada Bulunduğunuz için Harika Hissedeceğiniz, Şık, Konsept Bir Mekanda Buluşturduk.