MUTFAK 93
Türk Mutfağı ve Et Restoranı
Tel: 0850 393 25 25
Adres:
Egemenlik Mahallesi, 6089 Sokak No:2
P.K.35070 Işıkkent
Bornova / İzmir
Dünyanın En İyi Pişirme Teknolojisi Mutfak 93'te

Mutfak 93 Restoranı'nda, Türkiye’nin en değerli şeflerinin hazırladığı yemeklerimiz, “Dünyanın 1 Numaralı Fırın Teknolojisi RATIONAL Fırınları”nda pişmektedir. Mutfak 93 restoranı sadece iyi veya iddialı olmak için değil, birbirinden farklı onlarca çeşit yemeği, her gün aynı standartlarda, olabilecekleri en mükemmel lezzetinde ve üstelik en uygun fiyatlarla sunmak için hazırlanmış, gurme "Türk Mutfağı ve Et Yemekleri" restoranıdır.

Rational Fırınları

Bahsettiğimiz Rational fırınlarını sıradan bir fırın olarak görmek, değerlendirmek çok yanlış olur. Klişe olması veya gösteriş olsun diye söylemiyoruz, Rational fırınları gerçekten dünyanın 1 numaralı fırın ve pişirme teknolojisidir. "Dünyanın michel yıldızlı" restoranları dahil sayılı tüm restoranlarında kullanılan pişirme teknolojisidir. 

Fırın içindeki her raf, her yemek, hatta raflar arasındaki her hava akımı, her saniye sensörler ile denetlenir. Her rafa ayrı ısılar uygulanabilir ve yemeğin cinsine göre de bu ısılar ayarlanır.

Hangi yemek pişecek ise seçim yapılır. Bilgisayar kontrolü buna mükemmel pişirmeyi başlatır. Kapak açılması dahil olabilecek tüm aksiliklerde dahi saniye saniye ısı tekrar tekrar ayarlanır. Pişirme işlemi kesintisiz ve tam zamanında biter.

Tüm yemekler saniyeler ile denetlenen bilgisayar kontrolü altında gereken ısılarda pişmiş olarak fırından alınır sunum için hazırlanır. Böylece aklı fırında kalmayan şeflerimiz için de sunum ve diğer hazırlıklar için zaman yaratılmış olur.

Tüm et yemeklerimiz özel kiremit güveçlerde Rational fırında bir saat pişirilerek sunulmaktadır.

Mutfak 93 restoranı, Türk mutfağının en seçkin örneklerini en iyi pişirme teknikleri ve sunum ile İzmir'e tattırmayı hedeflemiş gurme bir Türk mutfağı ve et yemekleri restoranıdır. Mutfak 93 Restoranı, Bortar Group tarafından, grubun toplu yemek ve catering sektöründeki 25. Yılına özel olarak, yemek sektöründeki deneyimini ve kalitesini değerli misafirlerine göstermek için amacıyla hizmete alınmıştır.

Mutfak 93, et yemekleri ağırlıklı bir menüye sahiptir. Bunun yanında misafirlerimiz, Türk mutfağının birbirinden değişik zeytinyağlı yemeklerini, mezelerini ve salatalarını da menümüzde bulabilirler.

Her öğlen yemeğinde de mutlaka menümüze farklı tatlar katarak menümüzü zenginleştirmekteyiz.

İzmir’de Türk mutfağının en güzel örneklerini tatmak için artık bildiğiniz bir çok özel bir yer var. Sizleri de öğlen yemeklerine en azından bir kez Mutfak 93 restoranımıza bekliyoruz. İlk ziyaretinizden sonra profesyonelliğimiz ve lezzetlerimiz ile kalbinizi kazanacağımızı çok iyi biliyoruz.